Diabeł tkwi w szczegółach. Nie tylko, gdy coś mówimy lub piszemy. Detale są istotne również, gdy chodzi o modowe stylizacje. Nawet najbanalniejszy zestaw ubrań może „rozkwitnąć” i nabrać kolorów, jeśli zestawimy go z designerską torebką, szałowymi butami czy biżuterią. To szczególnie ważne w kontekście street fashion. Na ulicy bowiem obowiązuje swoiste prawo dżungli: albo się wyróżnimy, albo… zginiemy w tłumie.

Jak zatem wyraźnie zaznaczyć swoje miejsce, czerpiąc inspiracje z casualowych trendów? Oto kilka sztuczek, które pomogą Ci przełamać wszystkie schematy.

Think big, czyli duże jest piękne

torebki-damskieI nie chodzi bynajmniej o dużą ilość tłuszczyku (choć kochanego ciała nigdy za wiele!), a o dodatki do ubrań, przybierające rozmiar XXL. Już od kilku sezonów niemałą popularnością cieszą się choćby „za duże” torebki – takie, które można zarzucić na ramię, lub wziąć do ręki. Szczególnie latem, gdy możemy się bawić kolorami i designem jeszcze odważniej, warto sięgnąć po jedną z nich. Duża torba – zwłaszcza w designerskim kształcie półksiężyca, który teraz jest absolutnym hitem – przełamie klasyczne proporcje sylwetki, zwróci na siebie uwagę i pokaże, że nie boisz się odważnego designu. A poza tym – pomieści wszystko, czego potrzebujesz.

Casualowo – sportowe dodatki nie muszą być nudne

Wystarczy spojrzeć na kolekcje sportowego obuwia, które wkroczyło do świata mody całkiem niedawno. Odważne, wyraziste kolory i wzory, fasony, które zapewniają nie tylko komfort, ale i nietuzinkowy look. Zakładaj je bez obawy nie tylko na bieżnię czy do klubu sportowego, ale i na spacer, do baru czy na spotkanie ze znajomymi. Dziś to nie „obciach”, a prawdziwy hit mody ulicy!

Modne są również torebki – plecaczki. Zarówno te typowo sportowe – które założysz nawet do sportowego dresu, wybierając się na siłownię, jak i te nieco bardziej eleganckie. Je możesz zestawić ze zwiewną sukienką czy modnymi spodniami – haremkami i płaskimi butami. Efekt będzie powalający!

Etno look? Czemu nie!

Tym, co kochamy w street fashion jest możliwość łączenia różnorodnych trendów i stylów w jedną całość. Jeśli chcesz nadać swojej stylizacji bardziej indywidualnego charakteru, podkreślając swoją tożsamość lokalną, sięgnij po dodatki związane z Polską czy Twoim regionem. Przykład? Na Śląsku coraz częściej widzi się dziewczyny z lnianymi, dużymi torbami z napisami w języku śląskim. Możesz również postawić na typowo etniczne, „łowickie” wzorki na apaszce czy biżuterię etno – wybór należy do Ciebie!

Jak widać, możliwości istnieje cała moc. Ciesz się nimi i komponuj dodatki, bez zamykania się w schematach i sztywnych ramach. Otwórz głowę i baw się stylem – to on ma odzwierciedlać Ciebie, a nie Ty jego!