Zastanawiałaś się kiedyś, skąd inne osoby biorą pomysły na takie super stylizacje? Nic prostszego – z głowy. Są tą ich własne indywidualne koncepcje dopasowane do urody i sylwetki. Między innymi dlatego powstało tyle fashionistek, które co raz pod nos podsuwają nowości w świecie mody. Jednakże czy naprawdę stworzenie czegoś swojego jest aż takie trudne? Dlaczego panuje powszechne przekonanie, iż sporządzanie autorskiego charakteru modowego jest trudne? Kompletna bzdura. Przecież zamiast nowości, możesz wykorzystać to co już masz. Przecież własny styl nie musi koniecznie oznaczać czegoś nowego. 😉

Bez tytułu.png

Swoje rzeczy wybieraj poprzez instynkt. Nie ma żadnej zasady, iż Twój strój powinien być przemyślany. Oczywiście nie mówię tu o pójściu na randkę bądź poznanie rodziców swojego przyszłego męża (tu radziłabym przysiąść do szafy i wybrać coś ekstra!). Jedynie o czym musisz zadecydować to co kupić by nie czuć się w nowym ciuszku niekomfortowo.

Mimo, że nie trzeba mieć nowych super ubrań, to ważne jest byś śledziła trendy. Ze starej odzieży też możesz zrobić perełkę, której będą Ci zazdrościć. Nie musisz wcale codziennie przeglądać stron modowych bądź oglądać non stop pokazów mody. Wystarczy, że się rozejrzysz po ulicy. Na mieście spotkasz tysiące Pań, które są wystylizowane w najnowsze hity odzieżowe. Zwróć uwagę na to, że bardziej pożądane jest stworzenie własnego stylu, byś się mogła wyróżniać, niż wyglądać jak armia ubrana w to samo (kojarzysz kurtki stworzone ze skórki i legginsy?, albo może buty emu?).

Nie zapomnij o dodatkach! Torba, buty i inne powinny być musowo dopasowane pod Twój gust! Bez tytułu.png

Zadbaj również o szczegóły. Jeżeli czujesz, że do własnego ja potrzebujesz zmiany koloru włosów – super! Zrób to. Sprawdź najpierw jaki kolor będzie Ci pasował. Nie farbuj włosów na czarno, gdy posiadasz jasną karnację. Fakt, niektórym to pasuje, ale takie osoby można policzyć na palcach jednej ręki.

To samo tyczy się strzyżenia włosów. Idź do profesjonalistki, która odpowiednio dobierze fryzurę do kształtu Twojej twarzy. Jeżeli Twoją cechą jest nieśmiałość, to bardzo prawdopodobne, iż nie będziesz się czuła dobrze w asymetrycznym cięciu. Na Twoim miejscu wybrałabym coś klasycznego. Odwrotnie jest zaś z osobą, która jest wulkanem energii. Taka Pani powinna pokusić się o jakąś ekstrawagancką fryzurę.

Mimo, że stworzysz super stylizacje, nałożysz mega makijaż to i tak nie da Ci to tyle uroku ile posiadasz w sobie naturalnego piękna. Stwórz swój styl w oparciu o to jaka jesteś, nie warto zmieniać się tylko dlatego, by być godnym uwagi w złym znaczeniu tego słowa.

Na pewno posiadasz w swoim wyglądzie jakieś cechy charakterystyczne. Podkreśl je!