t-shirty

T-shirty damskie stworzone specjalnie dla kobiet

Na rynku T-shirty dostępne są w dwóch głównych rodzajach: prosty, często określany jako „męski” lub „unisex”, oraz dopasowany, określany również mianem „kobiecy”, co widać w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki. Ale czy te męskie T-shirty są naprawdę unisexowe?

Proste T-shirty mają szerokie ramiona i korpus, który jest prawie kwadratowy. Szwy boczne, opadające z pachy na brzeg, są całkowicie proste i prostopadłe do dolnej krawędzi. Rękawy są zazwyczaj luźne i są dość długie, gdy mierzone są od szwu barkowego do mankietu.

Za to T-shirty z dopasowanym krojem mają zaokrąglony szew boczny, który podkreśla kobiecą talię i rozszerza się na górze i dole, aby zapewnić miejsce na widoczne biodra i biust. Ramiona są również węższe, a rękawy krótsze i bardziej dopasowane do koszuli prostej. Linia dekoltu może być lekko wcięta z przodu.

t-shirty Kiedy kobieta o bardziej krągłej, kobiecej sylwetce nosi koszulę o prostym kroju, musi wybrać rozmiar, który będzie pasował do jej najszerszego punktu. Powiedzmy, że ma 110 cm w klatce – prawdopodobnie wybierze męski rozmiar L lub większy, które ma obwód 110 cm mierzony na wysokości klatki piersiowej.

Ale takie T-shirty mają też 110 cm w talii, co oznacza, że koszulka będzie luźna wokół tego obszaru. Ponieważ większość odzieży damskiej jest dopasowana w tej okolicy, kobieta nosząca męskie T-shirty będzie wyglądać na grubą, co dla wielu osób jest niepożądane.

Rękawy męskich T-shirtów są oddalone o około 50 cm, zaprojektowane tak, aby były proporcjonalne dla osoby, której klatka piersiowa jest mierzona wokół żeber. Jednak w wypadku kobiety rękawy będą równo zwisać.

Kobieta z biustem 110 cm może mieć nieco szersze biodra, a więc ta koszula (która zawsze będzie mieć taką szerokość aż do dołu) będzie pasować ciasno wokół bioder, i stworzy nieładną pogrubiającą wizję wokół talii.

A jeśli wybierzesz mniejsze T-shirty damskie w celu zmniejszenia tego poczucia luzu sprawi, że koszula będzie ciasno przylegać do biustu i może sprawić, że będzie niewygodna przy pachach lub podniesie dekolt tak, że kołnierz będzie ściskał gardło.

Jak widać, dopasowanie koszul dostępnych dla osób z kobiecą sylwetką jest ważne dla ich komfortu. Dlatego nie warto nosić męskich T-shirtów jeśli jesteś kobietą.

 

Opublikowany w moda

Dodaj komentarz