buty sportowe

Jak kupować buty sportowe do biegania?

Jeśli chodzi o buty sportowe do biegania, liczy się rozmiar. Kupowanie w sklepie https://zoio.pl/obuwie/buty-sportowe butów tylko w swoim idealnym rozmiarze nie zawsze jednak zapewni Ci najlepsze dopasowanie. Podczas biegu impakt uderzenia o grunt powoduje rozlanie się stopy i nacisk na palce. Zbyt ciasne buty sportowe prowadzą do pęcherzy i do bólu palców, podczas gdy buty zbyt luźne powodują luźne ruchy stopy na bok, co prowadzi do urazów kostki lub kolana. Zrozumienie, gdzie but musi mieć miejsce i gdzie powinien być przytulny, pomoże Ci jak najlepiej dopasować buty sportowe.

Podczas biegu, dodatkowy przepływ krwi i płynów oraz uderzenie każdego kroku powoduje puchnięcie stopy. Aby to osiągnąć, buty do biegania powinny mieć dodatkową przestrzeń na palce. Stojąc w butach, pomiędzy końcem najdłuższego palca a czubkiem buta powinna znajdować się wolna przestrzeń między końcem palca a czubkiem buta. Powinna istnieć możliwość poruszania palcami

buty sportowe

Buty sportowe powinny być dopasowana jak rękawiczka, aby zapewnić stabilność i podparcie, a jednocześnie być wygodne. Dopasowanie powinno być wygodne, bez konieczności nadmiernego ściągania sznurowadeł. Jeśli znajdziesz but, który dobrze pasuje, ale w połowie jest zbyt luźny lub zbyt ciasny, różne style sznurowania mogą pomóc w zmianie nacisku buta na środkową część stopy.

 

Zbyt luźny lub zbyt ciasny but przyprawi cię o odciski i pęcherze nawet po krótkim czasie. Jeśli czujesz, że but ślizga się z tyłu stopy, jest zbyt duży. Pięta nie powinna również czuć się ciasna ani zwężona gdy podnosisz but. Z tyłu stopy powinno być przytulne uczucie trzymania się na pięcie.

 

Para butów do biegania powinna czuć się komfortowo w momencie ich zakładania. Jeśli kupujesz buty z myślą o rozchodzeniu ich później, buty te nie mają najlepszego dopasowania do stopy. Przy zakupie butów do biegania należy nosić skarpety, które zwykle nosisz podczas biegania i kupować je późnym popołudniem, gdy stopa jest opuchnięta. W wielu przypadkach buty do biegania muszą być o jeden rozmiar większe niż inne buty, więc spróbuj butów, które są nieco większe niż te, które normalnie nosisz.

Dodaj komentarz