Jak dobrze wyglądać w pracy?

Dziś postaram się przybliżyć trochę i wspomóc codzienne stylizacje jakie można zakładać do pracy.
Nie łatwo ubierać się rano, wybieramy często zrównoważone stonowane kolory. Unikamy jaskrawości, nawet makijaż jest delikatny, często robimy tak aby w delikatny sposób jedynie podkreślił naszą delikatność i kobiecość. Najbardziej jednak sam wybór konkretnych ubrań jest dużym problemem.

Nie wiemy co pasuje a co musimy odrzucić i nie pasuje w klimat tego miejsca. Wiadomo są rzeczy których nie powinno się zakładać do pracy jak dres z ortalionu, zbyt krótki spódnice/sukienki czy zbyt duże dekolty. To tylko źle może odbić się na naszych relacjach. Warto być kobiecą jednak mieć na uwadze pewien aspekt. Praca to jednak spoczywanie na nas obowiązku dlatego ubrania przeznaczone do pracy tylko takiej okazji powinny służyć.

Makijaż mocny, lekki a może wcale?


Czy szpilki, trampki a może czółenka? To też ważny aspekt i zależy od pracy ale także przyzwyczajeń. Jedna osoba jest nawykła do pracy na płaskiej podeszwie i takie podwyższenie może tylko zaszkodzić. Makijaż musi być raczej z tych lekkich. Można oczywiście mocniej podkreślić kości policzkowe czy oczy. Jednak nie może być to makijaż na bal czy imprezę. To zły pomysł aby właśnie takie elementy umieścić na twarzy. Sukienka czy spódnica to bardzo dobre i akceptowalne rozwiązanie. Wygląd kobiecości pewności i stonowania jest jak najbardziej zachowany. Cała stylizacja w spódnicy oparta w fajnej białej koszuli lub bardziej kremowej jest dobrym pomysłem i na pewno nada elegancji.

Wiadomo nie można zawsze wszystkiego idealnie połączyć, niekiedy monotonia potrafi nas zabić dlatego małe szczegóły jak paznokcie, włosy czy elementy ozdobne potrafią zmienić nasze podejście. Czasem też dla odmiany warto wybrać nieco luźniejszy kolor aby móc poczuć odmianę i trochę odpocząć. Zegarki czy kolczyki to zawsze dobry dodatek dlatego jak najczęściej dokładaj je do takiego zestawu.

Dodaj komentarz