Moda

Dlaczego kobiety nie umieją kupować biustonoszy?

Każda kobieta musi przejść przez moment, w którym kupuje biustonosz. Ale tak wiele kobiet popełnia proste i łatwe błędy. 

 

Kupujemy biustonosz z za małą miseczką

Która z Was w swoje szafie ma biustonosz, do którego mieści się cała pierś? Może kilka! Badania wykazały, że większość kobiet kupuje staniki ze zbyt małą miseczką. Efekt to „wylewająca się” pierś z boku i spłaszczona od góry!. Często też możemy kupić biustonosz „zbyt szeroki” w obwodzie. To najczęściej popełniamy błąd. Błąd ten popełniamy z powodu „źle definiowanej” wygody.

Nie potrafimy mierzyć swoich piersi. Większość kobiet dokonuje pomiarów bez bielizny i garbiąc się! Na ogół też nie zmieniamy rozmiarów noszonych przez siebie biustonoszy, a przecież nasze piersi zmieniają się przez całe życie. Najpierw w okresie dojrzewania, później w czasie ciąży i tuż po niej, nawet w okresie menopauzy, nasz biust zmienia swoją wielkość wraz z naszymi wahaniami wagi. Zwracajmy uwagę na te zmiany! Systematycznie mierz swój biust, wtedy uda Ci się uniknąć wpadek. Twoje piersi mogą zarówno się zwiększać, jak i zmniejszać ( wpływ na zmiany wielkości mają zarówno hormony, jak i tkanka tłuszczowa!).

 

Biustonosz także źle zakładamy, bo zamiast założyć go „od przodu”, robimy do „do przodu”. Efekt to niewłaściwie ułożone piersi w miseczce! Skonsultuj się z profesjonalną brafitterką.

 

Gdzie kupować?

Bieliznę kupujemy wyłącznie u profesjonalnych sprzedawców. Taki sprzedawca do sprawy wielkości naszego biustu musi podejść w indywidualny sposób! Swój nowy biustonosz kupuj wyłącznie z osobą, przed którą nie masz tajemnic. Jeśli krępuje Cię „inna” osoba w przymierzalni, to po prostu wybierz się na zakupy samodzielnie.

 

W przypadku piersi cena ma znaczenie! Warto kupić ten droższy, jeśli jest on idealny dla Nas! Pamiętaj, że biust „noszony” w złym biustonoszu, traci nie tylko na atrakcyjności, ale także na zdrowiu, obciążasz niepottrzebnie swój kręgosłup.

 

Uważaj na wyprzedaże!

Na wyprzedażach możesz kupić swój nowy biustonosz, ale czy to aby na pewno dobry pomysł? Czy na „to” zasługują Twoje piersi? Sprawdź, jakie staniki „są dostępne” i kup je wyłącznie wtedy, kiedy świetnie będą się w nich czuły. Na piersiach nie warto oszczędzać! Kupuj też biustonosze z głową, zakupy online są bardzo ryzykowne, bo Twój biust nie ma okazji sprawdzić, jak będzie czuł się w nowym domu.

 

Mimo wszystko swojego biustu nie możesz się wstydzić! Niezależnie od jego wielkości jest on piękny, a Ty powinnaś podkreślić to poprzez dobrze dobraną bieliznę!

 

1 thought on “Dlaczego kobiety nie umieją kupować biustonoszy?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *